Bli medlem i CAC!

Medlemsansökan

Är du ägare av en Cadillac och intresserad av att bli medlem så fyll i dina uppgifter nedan. Betala in din medlemsavgift på klubbens Bankgiro: 5245-8049. Ange ditt namn och telefonnummer på talongen.

Inträdesavgiften är 300 kronor samt en årlig medlemsavgift på 480 kronor, det vill säga totalt 780 kronor för nya medlemmar. Avgiften sänks med 30 kronor för varje månad som går på året. Det vill säga om du går med i februari så betalar du 750 kronor, i mars 720 kronor osv.

Som medlem får du rabatt på reservdelar hos Norrlands Custom och många andra förmåner. Medlemmar kan också teckna en mycket förmånlig hobbybilsförsäkring i If (Skandia) som vi har haft avtal med sedan 1982.  CAC drivs ideellt. Inga arvoden utgår.

Märken skickas inte ut, utan hämtas personligen vid utdelning i samband med CAC:s egna clubmiddagar. Trots hög kostnad delas alla, utom 5-årsmärket, ut kostnadsfritt.